Başlangıç / Haberler / Sami Yusuf’a Risale-i Nur Verdik

Sami Yusuf’a Risale-i Nur Verdik

Tüm dünyada 700 milyon insan tarafından kullanılan sosyal medya ağı facebook’a alternatif olarak tesis edilen salamworld.com (İslami sosyal ağ sitesi) internet sitesi tarafından İstanbul’da organize edilen toplantıda; dünyaca ünlü şarkıcı Sami Yusuf ile tanışma ve sohbet etme fırsatımız oldu.

Sami Yusuf bizleri içtenlikle karşıladı ve son derece samimi bir sohbet gerçekleştirdik. Kendisinin hedefleri arasında; sadece müzik yapmanın değil, tüm dünya gençlerine faydalı olmanın, onlara sağlam bir dünya görüşü elde edebilmeleri açısından yardımcı olmanın da bulunduğunu söyledi.

Sohbet esnasında; Risale-i Nurları okuduğunu, bu eserlerin ihtiva ettiği görüşlerin dünya gençliğine rehber olabilecek nitelikte olduğunu belirtti. Yanımızda bulunan İngilizce Risale-i Nurlardan kendisine hediye etmek istediğimizi söyleyince de, memnuniyetle kabul etti ve bizlere çok teşekkür etti. Bizde kendisine Haşir Risalesinin İngilizcesini hediye ettik. İkinci fotoğrafta kitabın resmi bulunmaktadır.

Sami Yusuf’a, gerçekleştirmekte olduğumuz faaliyetlerden kısaca bahsettik. Dikkatle dinledi ve elinden gelen her şeyi yapmaya hazır olduğunu belirtti. Bu kısa sohbetin ardından vedalaşarak kendisinden ayrıldık.

Ruba Vakfı Hizmet Heyet’i

Şubat 2012- İstanbul

Etiketler: , , ,

 
 

0 Yorumlar

İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

 
 

Yorum yaz