Başlangıç / Duyurular / RUBA VAKFI OLARAK MİLLİ İRADEYE SAHİP ÇIKIYORUZ.

RUBA VAKFI OLARAK MİLLİ İRADEYE SAHİP ÇIKIYORUZ.

Şûra Vakıflar Konfederasyonu: Darbe teşebbüsünü lanetliyoruz

Şûra Vakıflar Konfederasyonu, 15 Temmuz darbe girişimini lanetleyen bir açıklama yaptı

üyesi olduğumuz Şura Vakıflar Konfederasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Kutbettin Aydoğdu imzalı açıklama şöyle:

15 Temmuz 2016 günü ülkemizin seçilmiş Cumhurbaşkanına ve Hükümete karşı FETÖ tarafından yapılan darbe teşebbüsünü, Meşveret Cemaati Sivil Toplum Kuruluşlarının üst kuruluşu olarak lanetliyoruz. Benzer fitne ve ayrımcılık girişimleri nereden gelirse gelsin, karşısındayız.

DUALARIMIZLA VE FİİLİ DURUŞUMUZLA YANINDAYIZ

Şimdiye kadar Cumhurbaşkanımız ve Hükümetimize, gerek dualarımızla ve gerekse fiili duruşumuzla yanında olduğumuz gibi, bundan böyle de dik duruşlarından ve icraatlarından dolayı yanlarında olduğumuzu bildiriyoruz.

Göstermiş oldukları tepki ve direnişten dolayı necip milletimize teşekkür, tebrik ve takdirlerimizi arz ediyoruz. Bu uğurda hayatını feda eden şehitlerimize Yüce Allah’tan Rahmet, gazilerimize acil şifalar ve milletimize sabır, metanet ve dirayet temenni ve niyaz ediyoruz.

CENAB-I HAKKIN RAHMETİ, İNAYETİ VE FEREC BU MENHUS PLANI AKİM BIRAKTI

Ayrıca bu hususta neşredilen bildiriye müşterek imza koyan, birlik ve beraberlik gösteren Siyasi Parti Liderlerine ve milletin yanında olan Sivil Toplum Kuruluşlarına birlikte hareketlerinden dolayı takdir ve teşekkürlerimizi arz ediyoruz.

Asırlar boyunca örnek duruşlar sergileyen ecdadımızın ruhunu şad edecek bu Birlik ve Beraberliğimizin neticesinde tecelli eden Cenab-ı Hakkın Rahmeti, İnayeti ve ferec bu menhus planı akim bırakmıştır.

Bu vesile ile Cenab-ı Allah’a hamd ve sena ediyoruz.

Kaynak: Şûra Vakıflar Konfederasyonu: Darbe teşebbüsünü lanetliyoruz

 
 

0 Yorumlar

İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

 
 

Yorum yaz